En NASSAU 9000MI port med ruter og lav U-verdi er den perfekte kombinasjonen av funksjonell design og stabilitet. Perfekt for de som ønsker funksjonalitet, lys og stabilitet i én løsning
Med NASSAU 9000MI (Mix Insu) får du en innovativ port med ruter og lav U-verdi som kombinerer fleksibiliteten til 9000M med nye høyisolerende ruteseksjoner. De nye 90MI-profiler er uten kuldebroer og kan leveres med 2-, 3- eller 4-lags ruter, noe som sikrer optimal isolasjon, naturlig lys og godt innsyn.
For maksimal stabilitet leveres bunn- og toppseksjoner alltid som oppskummede 90F-seksjoner i ferdigmalt aluminium eller stål – med mulighet for våtlakkering.
NASSAU 9000MI port med innglassing og lav U-verdi er det ideelle valget for bygninger hvor det ønskes både mye lys og høy isolasjon. De nye seksjonsrammer i aluminium uten kuldebroer kan leveres i variable høyder, noe som gir fleksibilitet til å tilpasse port design til byggets arkitektur.
Ved å kombinere svært isolerende skumseksjoner med lette seksjonsrammer i aluminium skapes en port som kombinerer funksjonalitet og estetikk.
Resultatet er en moderne, stabil og energieffektiv port med utmerket lysinnslipp og elegant utseende.
Vårt ressursforbruk øker. Faktisk forbruker vi jordens ressurser raskere enn den kan regenerere nye. Vi må derfor gjøre noe ekstra for å spare ressursene våre. Dette kan du blant annet gjøre ved å velge en NASSAU Lavenergi port 9000MI – en ekstra isolerende og energibesparende leddport.
Den nye NASSAU 9000MI leddporten støtter den grønne overgangen med sine avanserte isolasjonsegenskaper. Kombinasjonen av svært isolerende skumseksjoner og ruteseksjoner uten kuldebroer sikrer minimalt varmetap og maksimal energieffektivitet.
Resultatet er en isolerende port med ruter – et valg for en grønnere fremtid.
De unike produktegenskapene til NASSAU 9000MI sikrer at både porten og kundene våre aktivt støtter FNs bærekraftsmål – spesielt mål 7, 12 og 13, som fokuserer på bærekraftig energiforbruk og klimatiltak.
Velg vinduer etter dine behov – 3 typer med optimal isolasjon
Vil du ha vinduer i porten din? Med NASSAU 9000MI kan du velge mellom tre forskjellige vindustyper:
INSU-A2: 2-lags ripebestandig akryl
INSU-A3: 3-lags ripebestandig akryl
INSU-A4: 4-lags ripebestandig akryl
Finn den løsningen som best passer dine behov.
Portens vinduspartier er laget av elokserte aluminiumsprofiler med mulighet for våt- og pulverlakkering. Skumseksjonene består av ferdigmalt aluminium eller stål, med mulighet for våtmaling.
Portens vinduspartier kan justeres etter behov.
For portbredder over 4000 mm leveres vinduspartier med 60 mm integrert profilforsterkning for ekstra styrke.
NASSAU 9000MI er produsert i samsvar med europeiske standarder og overholder alle gjeldende forskrifter og normer.
NASSAU 9000-serien er testet av Dansk Teknologisk Institut i henhold til europeisk standard 13241-1 og er godkjent uten kommentarer.
En manuelt betjent 9000MI port leveres som standard med fjærbruddbeskyttelse og kan også utstyres med wirebruddbeskyttelse.
For ekstra sikkerhet er NASSAU 9000MI utstyrt med fingerklemmebeskyttelse mellom seksjonene, noe som minimerer risikoen for klem under drift.
NASSAU oppfyller dermed alle krav til EN-standarder og CE-merking.
Skumseksjonene til NASSAU 9000MI leveres i aluminium eller stål med en værbestandig overflatefinish. Aluminiumsrammene leveres som standard i eloksert aluminium, men kan også bestilles i valgfri RAL-farge.
Ønskes spesiell farge tilbyr vi våtmaling og pulverlakkering, som sikrer en slitesterk og værbestandig finish.
Vær oppmerksom på at ND-standardfarger bare er omtrent lik de angitte RAL-tallene. Fargeprøver på skjerm eller på trykk kan avvike fra den faktiske nyansen.